Süs Havuzu Aydınlatma Türleri

Küçük ebatlara sahip olan süs havuzları, müstakil evlerin bahçelerinde ya da küçük işletmelerde bulunurlar. Küçük işletmelerin bahçelerinde ya da işletmelerin içlerinde bulunabilirler. Genel olarak yazlık yerlerde bulunan çay bahçesi gibi işletmelerin bahçelerinde bu tür süs havuzları kullanılır.

Ayrıca müstakil evlerde dekorasyona yardımcı olmak amacı ile bu tür süs havuzları kullanılır. Bu tür süs havuzlarında farklı model çeşitliliğine sahip olan aydınlatma ürünleri, sıklıkla kullanılır. Bunlardan bir tanesi, suyun içinde yanabilen, küçük spot aydınlatma ürünleridir. Temperli ve suya dayanıklı camı sayesinde, su altında da aydınlatma ürününün kullanılabilmesini sağlar.

Ürünlerde bululan LED lensler sayesinde, fotoselli çalışabilme özelliği elde edilir. Yani gün ışığında kapanan ve gece karanlığında çalışan bir aydınlatma ürünü elde edilmiş olunur. 45 watt gücünde ampullerin kullanılması yeterli olacaktır. Bir ya da birden fazla bu ürünlerden, süs havuzlarında kullanılması yeterli olacaktır.

Elektrostatik toz boya ile kaplanan gövdesi, suyun aşındırıcı etkisinden, ürünün korunmasını sağlar. Ayrıca dışarıdan gelebilecek etkilere karşı da koruma sağlar.

İstenilirse renkli ampuller ile süs havuzlarında, farklı bir dekoratif görüntü elde edilebilir.