Havuz Aydınlatmasında Kullanılabilecek Aydınlatma Ürünleri

  • Ana Sayfa
  • Öneri
  • Havuz Aydınlatmasında Kullanılabilecek Aydınlatma Ürünleri

Yaz aylarında evlerin bahçelerinde bulunan ya da beş yıldızlı bir otelin havuzunda etkili bir aydınlatma ile havuz başında keyifli zaman geçirebilmek mümkündür. Havuz aydınlatmasında yerinde kullanılacak ürünler ile aynı zamanda tasarruf da sağlanabilir.

Havuz iç aydınlatmasına yönelik olarak tasarlanan ürünlerin kullanılması ile birlikte, gizli yansıma efektlerinin kaldırılabilmesi mümkündür. Gizli yansımaları engelleyen ürünlerin kullanılması ile birlikte gece zamanlarında da hoş bir görüntü elde edilebilir.

Havuz Dışında ve İçinde Kullanılabilecek Ürünler

Havuz dışında boylamasına ve enlemesine kullanılacak küçük spot aydınlatmalar ile hem güvenliği hem de hoş bir görüntüyü elde etmek mümkün olabilir. Belirli aralıklar ile yerleştirilebilecek bu ürünlerden farklı renk seçeneklerine sahip olanları da kullanılabilir.

Havuz dışında ayrıca ideal olanı dar ışık dağılımını sağlayan ürünlerdir. Eğer havuz yüzme amaçlı kullanılıyorsa, kullanılacak bu tür ışık kaynakları yüzücüleri rahatsız etmeyecektir.

Müstakil evlerin bahçelerinde ya da lüks otellerin lobi alanlarında bulunan süs havuzlarında ise su altı spot lambaların kullanılması yerinde olacaktır. burada önemli olan havuzun dibini yeterince aydınlatmak ve sudan yansıyacak olan ışıktan en üst düzeyde verim sağlamaktır.

Süs havuzlarının derinliğine göre suyun belli bir derinliğinde LED şerit aydınlatmalar kullanılabilir. Şerit aydınlatmaların bu türleri su altına kullanılabilmek için tasarlanır.

Havuzlarda bulunan ıslak oyuklar için tasarlanmış gömme tipi armatürlerde bir başka havuz aydınlatmalarıdır. Bu tür aydınlatmalar da dekorasyonu en iyi biçimde sağlayacaklardır.