Şık Abajurlar

Dekorasyon sürekli gelişme kaydeden bir kavramdır. İçerisinde yenilenmeyi ve buna bağlı olarak değişimi barındıran dekorasyon, yaşam alanlarımızın daha konforlu bir hale gelmesi için, var olan bir sistem bütünlüğüdür. Bu sistem bütünlüğü içerisinde, mekanik sistemler, elektrik sistemleri ve buna bağlı olarak mimari sistemler bulunur.

Şıklık ve estetiklik

Özellikle elektrik sistemlerine dikkat çekmek istiyorum. Bu sistem, son dönemde oldukça gelişti. Mimari yapılanmalarda detay olarak adlandırılan yeni kavramların ortaya çıkması, elektrik sistemleri sayesinde oldu. Eskiden bir ampulü tak, aydınlan vardı, şimdi ise daha detaylı kavramlar var hayatımızın içerisinde. Estetiğe ve şıklığa önem veren abajurlar var mesela.

Yatak odalarında her iki komidinin üzerinde bulunan abajur, odaya tam anlamıyla şıklık ve estetiklik katar. O odanın farklı bir konuma gelmesine yardımcı olur. Odanın değişik bir havaya bürünmesi, ister istemez sizleri de değiştirecektir. Sizlere bu noktada tavsiyem, asla değişimden korkmayın, değişimin sesine kulak vermekten çekinmeyin. Bir zaman sonra göreceksiniz ki, her şey daha güzel olmuş, her şey daha özel bir hale kavuşmuş.