Şerit LED Teknolojisi

Günümüzün en çok kullanılan teknolojilerinden bir tanesi olan LED teknolojisi, artık çok küçük alanlar olsa bile şerit formundan dolayı, rahatlıkla uygulanabiliyor. Şerit ledler, led özelliğine sahip olan ampullerin, bakır şerit levhalara yerleştirilmesi ile elde ediliyor. İletken olan bakır levhalar sayesinde, elektrik enerjisini çabuk bir şekilde alabiliyor ve depolayabiliyorlar.

Şerit led ampullerin kullanım alanı nerede ise sınırsızdır. Alışveriş merkezlerinde, dekoratif ve aydınlatma amaçlı kullanılabiliyor. Şerit halinde olmaları, her türlü şekle girmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca bahçe alanlarında ağaç süslemelerinde ve gazebo yapılarının süslenmesinde de bu ampuller kullanılabilir.

Evlerin giriş kısımlarında, ahşap kolonlarda ya da çatılarda bile bu ürünleri kullanabilirsiniz. Silikon kaplaması sayesinde dış koşullardan etkilenmeden kullanabilirsiniz. 12 volt elektrik gücü ile çalışan şerit led aydınlatmalar; beyaz, gün ışığı, mavi, kırmızı ve yeşil renklerde bulunuyorlar.

İç mekan şerit led ürünlerinde en az 12 volt ve 5 amper değerinde adaptör kullanmak gerekir. A+++ enerji sınıfında bulunduklarından dolayı, yüksek oranda tasarruf sağlarlar ve uzun yıllar kullanılabilirler.