Salon Nasıl Aydınlatılır?

Bir evin en fonksiyonel parçası olan salonu, doğru aydınlatma armatürleri kullanarak iyi aydınlatılmış ve çekici kılmak mümkündür. Zarif ve modern aydınlatma, evinizde misafirleriniz ve sizin için iyi aydınlatılmış hoş bir ortam oluşturur.

Salon Aydınlatma Stilleri

Gömme aydınlatma: Yeni ve modern evlerde özellikle salon aydınlatmaları gömme aydınlatma ile donatılır. Düşük tavan salonlar için ideal olan gömme ışıklandırma stili sade, dinç ve derli toplu bir görünüm, sıcak bir ortam sağlar. Ancak çok sert ve rahatsız edici olmamasına dikkat edilmelidir.

Uzun salonlar için parça aydınlatma: Bu tür işlevsel salon aydınlatmaları çok rahatsızlık vermeden salonun tüm uzunluğu için yeterli ışık sağlar çünkü parça tarzı salon ışıkları uzun salonlar için idealdir. Ayrıca özellikle koyu köşeleri aydınlatmak için fonksiyonel olan parçaları evin diğer bölümlerinde de kullanabilirsiniz. Alan boyunca Işık seviyesini artırmak veya parlaklığını azaltmak istiyorsanız ayarlanabilir anahtar seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Birçok farklı modeli olan klasik metal, krom veya paslanmaz çelik salon aydınlatma armatürleri birçok evi tamamlayabilir.

Aplikler: Tavan ışıkları yerine duvar aydınlatma aplikleri bir evin salonunda zarif bir şekilde ışık sağlamak için idealdir. Hem çağdaş hem geleneksel evlerin dekorasyonu için yaratılması istenen stillere uygun metal veya kristal aplikler arasından beğeninize uygun pek çok model bulabilirsiniz. Bu tür aydınlatmalar yeterli ışık sağlamak en az 1,5 metre zemin üzerinde yer almalıdır. Duvar aydınlatma ürünleri aynı zamanda resim ya da çerçeveli fotoğraf gibi mevcut dekor için kullanılabilir.