Projektör Özellikleri ve Kullanım Yerleri

Geniş alanların aydınlatılmasında yüksek oranda kullanılan aydınlatma türlerinden olan projektörler, hem dekoratif bir aydınlatma ürünü, hem de güvenliğin sağlanmasında yardımcı olan bir ürün özelliği gösterir.

Birçok yerde kullanılabilir. Kullanım alanları arasında; fabrika gibi büyük alanların aydınlatılmasında, büyük reklam panolarının aydınlatılmasında, bahçe alanlarındaki süs havuzlarında, büyük firmaların giriş kısımlarında bulunan logo yada yazı gibi yapıların aydınlatılmasında, sokak aydınlatması gibi daha birçok alanda, bu ürünlere rastlamak mümkündür.

Projektörler geniş alanları aydınlatabilen ve yüksek ışık kaynağına sahip olan ürünlerdir. Aydınlatma elemanının korunması açısından, temperli kırılmaz cam koruma olarak kullanılır. 125 watt ampuller bu ürünlerde aydınlatma elemanı olarak yer alır. Armatür gövdesi, cam elyaf takviyeli polyester (polimer) denilen sağlam bir malzemedir. Aynı zamanda dış etkilere karşı ürünü korur.

Ø 42 mm ve Ø60 mm boru direkleri üzerinde dururlar. Bu direkler alüminyum malzemesinden üretilir ve eloksal ile kaplanırlar. Eloksal kaplama, malzemeye dayanıklılık ve renk seçeneği kazandırır.

Ürünün yapısından dolayı, uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanılabilme özelliğine sahiptir.