Led Aydınlatma Ürünü Seçerken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

  • Ana Sayfa
  • Bilgi
  • Led Aydınlatma Ürünü Seçerken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

LED aydınlatmalar artık hayatımızın her köşesinde yer alıyorlar. LED aydınlatmalar da piyasada iki farklı kalitede yer alıyorlar. Dekoratif özelliklerinin yanı sıra tasarrufta sağlayan ve yüksek kaliteye sahip olan LED aydınlatmaların tercih edilmesi gerekiyor. Diğer kalitede olanlar, normal LED ömrünün 3’te biri oranında dayanabiliyor ve aslında uzun vadede satın alan kişiye daha pahalıya mal olabiliyor.

LED aydınlatmalarda duy tipinin seçimi de önemli bir konudur. Uygun olan duy tipinin seçimi kullanılacak yerin özelliğine göre değişkenlik gösterir.

Aydınlatmayı kullanacağınız odanın ya da iç mekanın genişliğine göre güç seçimi yapmalısınız. Geniş bir alanda gücü az bir aydınlatma seçimi uygunsuz olacaktır.

Beyaz renge sahip olan aydınlatmalar, sarı renge sahip olan aydınlatmalara göre daha fazla ışık sağlarlar. Bu durum rengin özelliğinden kaynaklanır.

Aydınlatmanın Durumu Önemlidir

Kullanılacak mekanın özelliğine göre aydınlatmanın kullanım yönü de önemlidir. 360 derece kullanım yönüne sahip olan aydınlatmaları tercih etmelisiniz. Böylelikle kullanılacak olan mekanda tam olarak aydınlatma sağlayabilirsiniz.

İnternet ortamında LED ürünlerinin türlerine bakarak, kullanacağınız mekan hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ev ortamları için her yaşam alanına yönelik olarak tasarlanan aydınlatma ürünlerini internet ortamında bulabilirsiniz.

Birden fazla aydınlatma ürünü kullanmak yerine uygun olan yerlere yerleşimi yapılacak bir tane aydınlatma ürünü kullanmak daha iyidir. Önemli olan ışığın sıcaklığını doğru orantıda verecek konumu bulmaktır.