Fotoselli Bahçe Aydınlatma Özellikleri

Fotoselli aydınlatma ürünleri, hem iç mekânda, hem de dış mekânlarda yoğun olarak kullanılıyor. Enerji tasarrufunun oldukça önemli olduğu günümüzde, bu tür ürünler revaçtadır. LED teknolojisinin de devreye girmesi ile birlikte fotoselli ürünler, yalnızca evlerde değil, kurumsal olan firmalarda ve birçok alanda kullanılmaya başlandı.

Fabrika alanlarının bazı bölümlerinde, kurumsal olan firmaların binalarının bazı kısımlarında ve müstakil olan evlerde bu tür ürünlere sıklıkla rastlamaktayız.

Ayarlanabilir olma özelliği ile belli boydaki nesneleri, sensorları vasıtası ile algılar.  Sensorların önünden geçen nesneler, mekanizmayı harekete geçirir ve ışığın yanmasını sağlar. Kabaca çalışma prensibi budur.

Yalnızca ayarlı olduğu nesnelere duyarlı olarak ışık kaynağını harekete geçirdiği için, yüksek oranda enerji tasarrufunun yapılmasını sağlar. Ayrıca herhangi bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymayan modelleri vardır. Bu tür modeller, güneş enerjisi ile çalışırlar. İç mekânlarda kullanılamazlar. Ancak dış mekânlarda güneşten aldıkları enerjiyi, bünyelerinde depolayarak, gece vakitlerinde çalışırlar. İçlerinde güneş enerjisi pili bulunur.

Fotoselli aydınlatma ürünleri, aynı zamanda dekoratif bir görüntü sağlarlar.