Dekoratif Yusufçuk ve Kelebek Şekilli Aydınlatmalar

  • Ana Sayfa
  • Bilgi
  • Dekoratif Yusufçuk ve Kelebek Şekilli Aydınlatmalar

Dekoratif ürünlerde çeşitli şekillerde üretilen aydınlatma ürünleri, bahçe alanlarında ya da iç mekânlarda sıklıkla kullanılır. Çeşitli şekillerde olmalarından dolayı, ışığın yansıdığı yerlerde, şekillerin izdüşümü ortaya çıkar.

Piyasada en çok satılan ürünlerden bir tanesi, kelebek ve yusufçuk şeklinde olan aydınlatma ürünleridir. LED teknolojisini kullanan bu aydınlatma ürünleri, iç mekânlarda ve dış mekânlarda kullanılabilir. Dış mekânlarda daha çok dekoratif amaçlı olarak kullanılırlar.

Güneş enerjisini kullanan bu ürünler, güneş ışınlarını gündüz depolayıp, gece vakitlerinde ışık enerjisi olarak kullanırlar. Ayrıca farklı renklerde yanıp sönme özelliği gösterirler. Güneş enerjisini kullandıklarından dolayı, bahçe alanlarının her yerinde kullanılabilirler. Toprağa ya da yumuşak zemine saplanabilen, bir kazık üstünde monteli olarak bulunurlar.

Yalnızca kelebek ya da yusufçuk şeklinde değil kuş da dahil olmak üzere, farklı şekillerde piyasada bu tür aydınlatma ürünlerini bulmak mümkündür.

Enerji tasarrufu sağlayan bu ürünler, parklarda ve bahçelerde dekoratif amaçlı kullanılmalarının yanı sıra, loş bir ortamın oluşmasını sağlarlar. Bu ürünler kullanıldığında, harici olarak aydınlatma ürünleri de kullanılabilir.