Çim Üstü Aydınlatma Hakkında Bilgi

Dış mekan dekorasyonun bir diğer önemli parçalarından biri ise aydınlatmadır. Aydınlatma ne kadar uygun ve iyi olursa yaptığınız dekorasyonda o kadar güzel ve iyi görünür. Aydınlatması iyi olmayan bir dış mekan ya da bahçeye istediğiniz dekorasyonu yaptırıp, istediğiniz kadar kaliteli parçalar seçin maalesef hiçbir işe yaramaz. Gün ışığı günü terk ettiğinde dekorasyonunuzun da hiçbir güzelliği kalmaz. Bu nedenle dış mekanın aydınlatılması da oldukça önemli bir konudur.

Bahçelerin ve açık alanları güzelleştiren çimlerin aydınlatılması dış mekan aydınlatmalarında önemli bir yer tutuyor. Çim üstü aydınlatma burada devreye giriyor. Çimlerin üzerine yerleştirilen banklar, kamelyalar, heykeller, çeşmeler, süs havuzları ve etrafın güzelliğinin geceleri de mükemmel derecede iyi görünmesi için çim üstü aydınlatma oldukça büyük önem taşıyor.

Çim Üstü Aydınlatma Çeşitleri

Çim üstü aydınlatmalar konumlandırılma ve tasarım şekillerine göre çeşitlendirilebilirler. Ayaklı çim üstü aydınlatmalar ışıklandırma konusunda gayet başarılı aydınlatma sistemleridir. Ayrıca zarif tasarımlı ayaklarıyla ayrıca bir dekorasyon görünümü kazandırırlar. Bunun dışında solar dekoratif aydınlatmalar ve orijinal tasarımlı aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz.

Mantar şeklinde çim üstü bahçe aydınlatmaları, bahçenize şirin bir hava katacaktır. Üstelik rengarenk görüntüsüyle pozitif bir enerji veren bu lambalar ile muhteşem bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ağaç şeklindeki aydınlatma sistemleri de dekoratif ürünler arasında yer alıyor. Hem aydınlatma görevi gören hem de göze hitap eden bu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Silindir şeklinde bahçe aydınlatmaları da en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca Beyaz ışığa sahip taş şeklinde tasarımlanmış aydınlatmalarda çim üstü aydınlatma olarak çimlerinizin üzerinde çok şık ve zarif duruyor. Çimlerinizin üzerinde romantik bir hava yaratmak istiyorsanız mum şeklinde tasarlanmış bahçe aydınlatmaları sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Minin fanuslar şeklinde ve ara ara fazla sayıda kullanıldığında bir ışık şöleni yaratan aydınlatma sistemlerini de bahçelerinizi güzelleştirmek ve geceleri renklendirmek için kullanabilirsiniz. Rengarenk desenleriyle bu fanus lambalar bahçenizde adeta bir renk karnavalı havası estiriyor. Bahçenizde hem dekoratif bir hava hem de dekorasyonda tarz yaratmak istiyorsanız, bu muhteşem tasarımlardan faydalanabilirsiniz.