Bahçeler için En Doğru Ağaç Tipi Hangisidir?

Bahçelerinizde yetiştirmek istediğiniz ağaçtan ne tür beklentileriniz olduğu ile ağaç tipinizin seçimi doğru orantılı olarak gelişir. Bahçenizde eksik gördüğünüz noktaları belirledikten sonra sizin için doğru olan ağaç tipini seçebilirsiniz.

Sıcak iklimleri yansıtan uzun palmiyeleri görkemli havaları ve duruşları ile bahçelerinizde ideal bir şekilde kullanabilirsiniz. Odunsu ve kalın gövdeye sahip olan ağaçlar doğal dokunuzu da güçlendirir. Sıcak havalarda palmiyeler ile bahçenizde keyifli vakitler geçirirken kendinizi bir tatilde hissedebilirsiniz.

Bahçelerinizi Renklendirin

Tamamen estetik ve göz zevkine hitap edecek bir bahçe yaratmak istiyorsanız canlı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Renkli ağaçlarınızda yer alan mor yapraklar mekanlarınıza farklı bir duruş katmaya yetecektir. Ayrıca tuğlalı bir bahçeniz var ise o bölgenin renksiz ve durgun havasını yine bu şekilde biraz renklendirebilirsiniz.

Gölgesinde huzur bulacağınız bir bahçe arıyorsanız söğüt, çınar ve kavak gibi ağaç tiplerini tercih edebilirsiniz. Bahçelerinize oldukça ferah ve serin bir hava verebilecek olan bu ağaçlar sayesinde bahçelerinizde daha konforlu ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.