Bahçe Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli

Bahçe dekorasyonunu etkili bir şekilde yaparsanız hem keyif alırsınız hem de yaz ve kış ayında bahçenizin konforundan faydalanırsınız. Bahçe düzenlemesinde önemli ipuçlarıyla rüya gibi bir bahçeye kavuşabilirsiniz. Hangi tarzda bir dekorasyon düşündüğünüze öncelikle karar verin. Bahçenizin genişliğine göre seçeceğiniz mobilyaların kullanışlı olmasına dikkat edin. Farklı tasarımlarla bahçenin hem havası kısa sürede değişir. Modern ve klasik tasarımların hepsi ayrı bir güzellikte.

Bahçe Tasarımında Önemli İpuçları

Dış mekanlarda sıklıkla kullanılan mobilyalar hasır ya da tik ağaçlardandır. Rattan hasır mobilyalarda doğal malzeme kullanılır. Mekana hemen uyum sağlar. Mevsim koşullarından etkilenmez ve dayanıklıdır. Kaliteli özelliği ise yıllara meydan okur. Rattan hasır mobilyalarda özellikle lekesiz ve çapların eşit olmasına dikkat edin. Seyrek örülmüş olmamalı. Temizlemede özellikle hafif nemli bir bez kullanın.

Bahçe düzenlemesinde kullandığınız mobilyalara düzenli bakım uygulanmalı. Dışarda kaldığı için ömürlerini bakım ile uzatırsınız. Tik ağaçları ise uzun yıllar dayanıklılığını korur. Tik ağacından seçiminizi yapacaksanız ağacın imal biçimine dikkat edin.

Mobilya seçimi yaparken şıklığın ve konforun yanı sıra rahat edeceğiniz mobilyaları tercih edin. Otururken omurga sisteminizi yormamalı. Kullanışlı ve uzun ömürlü olması ise çok önemli bir nokta. Ağaçların cinsi, kaplamaları özellikle mevsim şartlarından etkilenmemeli. Cilası çok düzgün yapılmalı. İyi cins ağaçlar her zaman uzun süre kendini korur. Sizler sadece belirli bakımlarını yapmaya dikkat edin.