Bahçe Aydınlatma Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz aylarında hem akşam saatlerinde hem de gündüz saatlerinde keyif yapabileceğimiz alanlardır bahçe alanları. Özellikle hava karardıktan sonra kaliteli bir oturum için bazı aydınlatma tekniklerine dikkat etmek gerekir.

Öncelikle işe bahçe mobilyalarına ya da genel bahçe düzenine göre aydınlatma elemanı seçimi ile başlamak gerekiyor. Aydınlatma ürünlerinin de konumlandırılması önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Bahçe mobilyalarının seçimi her zaman için öncelikli olarak yapılıyor. Aydınlatma modellerinin seçiminde, mobilyalara uyum sağlaması da bu yüzden önem arz ediyor. Yalnızca akşam saatlerinde değil, gündüz saatlerinde de aydınlatma elemanları görüleceği için tam bir uyum şart.

Bahçe Aydınlatma Teknikleri

Bahçelerde genel aydınlatma yerine, lokal aydınlatma yapmak daha iyidir. Bahçenin dekorasyonu ve bahçede kullanılan malzemeler de önemli olan noktalardan bir tanesidir.

Evlerin bahçesi çok rüzgar alan bir konumda ise seçilecek aydınlatma elemanlarının rüzgara dayanıklı olması gerekir.

Deniz kenarında ya da denize yakın olan müstakil evlerin bahçelerinde kullanılacak aydınlatma ürünlerinin özel olarak seçilmesi ve korumalı olması gereklidir. Bunun nedeni havada moleküller halinde dolaşan tuzlu suyun aydınlatma elemanlarının dış yüzeyinde aşındırıcı etkilerinin olmasıdır.

Mümkünse güneş enerjisi ile çalışabilen aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir. Aydınlatma elemanı sabaha kadar güvenlik için açık kalacağından aynı zamanda tasarruf sağlanmış olur. Gündüz enerjisini biriktiren aydınlatma elemanı, sabaha kadar biriktirdiği enerji ile çalışabilir.