Aydınlatma Otomasyonunda Dimleme Bilgi

Aydınlatmada enerji verimliliği her zaman önemli bir ayrıntı. Aydınlatma otomasyonu ile enerji kalitesini yükseltir ve daha az para ödersiniz. Konfor uygulamaları için özellikle ideal bir çözüm. Aydınlatmalarda dimleme yöntemi seçilecekse 1- 10 V standardı kullanılmalı. Analog çıkış modüllerde sistemde kullanılır. Dimleme değerleri ön anahtarlamalı cihazlarda bir nevi kontrol sinyali.

Aydınlatmada Otomasyon Dimleme Sistemi

Üzerine kısa ya da uzun basmanıza göre farklı kullanıma sahip. Kısa bastığınız zaman aydınlatma açılır veya kapanır. Uzun basarsanız dimleme olayı gerçekleşir. Odaların aydınlatılmasında Universal bir dimleme yöntemi kullanılır. Güç, WAGO ile sağlanır ve PWM ile birlikte verilir.

Modern aydınlatmada son dönemlerde DALI kullanılır oldu. Çift yönlü olarak veri alışverişi sağlar. Hata ya da durumları sizlere bildirir.  Dijital  giriş üzerinde yer alan konvansiyonel anahtar  sensör olarak kullanılır. Binalarda çok fazla şekilde enerji harcandığı için günümüz koşullarında bu duruma teknolojik çareler üretilmeye başladı. Aydınlatma otomasyonu sayesinde enerji verimliliğinden daha iyi yararlanacaksınız.

Dimleme özellikle aydınlatmadan daha iyi verim alınmasını sağlar. Dimlenecek olan bölümde belirli düzenlemeler gerçekleştirilir. Hataları ya da önemli arızaları bildiren sistemler daha avantajlı. Kontrol cihazları ile sistem kısa sürede işler hale gelir. Modern çözümler ile enerjiden tasarruflu yararlanma olanakları. Büyük bina sistemlerinde kullanılması önemlidir. Enerji kalitesi artar ve tasarruf gerçekleşir. Uygun bir yapılandırma ile kısa sürede işlem yapılır.